Угода купівлі-продажу частки квартири між подружжямСімейний союз чоловіка і жінки може тривати все життя, а може швидко розпастися. Добре, якщо подружжя не нажили спільного майна — ділити буде нічого. Однак найчастіше доводиться думати, як роз’їхатися з спільно нажитий квартири після розлучення. Оптимальний варіант — розділити житло і продати частку екс-дружину за договором купівлі-продажу. Однак на практиці все набагато складніше. Доводиться враховувати безліч юридичних чинників.

Чи можна і як реалізувати частку квартири на користь другого з подружжя? Коли це можливо, а коли важко? Що вписувати в договір купівлі-продажу і де його реєструвати? Якщо ви плануєте таку угоду — наша стаття допоможе розібратися з нюансами.

Чи може чоловік продати частку в квартирі дружини, і навпаки?

Статус «сім’я» означає, що подружжя перебувають в офіційному шлюбі. Про це є штамп в паспорті і свідоцтва з ЗАГС. Прикладів, коли чоловік продавав частку в квартирі дружини — не дуже багато. Найчастіше практикується дарування частки квартири на користь другого з подружжя.

Інша ситуація в разі розлучення між чоловіком і дружиною. Зазвичай вони не можуть жити під одним дахом — і розумним варіантом стає продаж частки в квартирі другому чоловікові.

Важливе значення відіграє факт майнового володіння квартирою або окремо взятої часткою. Розберемо характерні ситуації.

Якщо майно в індивідуальній власності чоловіка

Одноосібна власність чоловіка або дружини — коли квартира (частка) отримана у спадок, в результаті приватизації або дарування до або в період шлюбу. Також майно могло бути у чоловіка до вступу в шлюб.

Вважається, що майно належить одному чоловікові — його правовласнику, про що є запис у правоутверждающем документі. Проблем з продажем частки другого чоловіка не виникне — хоч в період шлюбу, хоч при розлученні.

Якщо майно у спільній власності

Чи є сенс продавати частку квартири дружину в шлюбі? Напевно ні. Зате це актуально при розлученні — коли потрібно розділити загальні активи, а вже потім розпоряджатися ними на свій розсуд.

Подружжю належить:

  • Скласти угоду або шлюбний контракт — про розподіл квартири в спільній власності. Звернутися до суду, якщо мирні домовленості неможливі.
  • Перекласти житло в статус спільної часткової власності — з рівними або нерівними частками, на розсуд.
  • Отримати виписки про право власності на частки.
  • Укласти договір купівлі-продажу частки колишньому чоловікові.
  • Засвідчити документ у нотаріуса.

Підсумок операції: продавець втратить права на частку, яка перейде до покупця — колишньому чоловікові. Спільна власність припинить існування. Житло стане особистим майном покупця: чоловіка або дружини.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *