Продаж частки в квартирі третій особіЮридично порядок не відрізняється від реалізації квартири. Однак потрібно врахувати, що житло знаходиться в частковій власності. Правила зобов’язують зважати на інтереси інших співвласників. Вони мають першочергове право викупу частки продавця — навіть якщо він хоче виставити її на продаж третім особам. Отже, з чого починати?

Покроковий порядок дій

Щоб угода пройшла легко і законно, потрібно дотримуватися обов’язкових етапів. Пам’ятаємо про переважне право — повідомлення інших содольщіков обов’язкові!

Інструкція — як продати частку в квартирі третій особі:

 1. Переконатися, що ніхто з власників не хоче викуповувати частину квартири.
 2. Знайти покупця на частку — для цього реально використовувати оголошення в газеті, на дошках і стендах, на сайтах, через знайомих або ріелторів.
 3. Обговорити умови угоди — зокрема, суму продажу. Якщо покупець згоден, можна розсилати повідомлення на адресу співвласників. Обов’язково прописати ту суму, за яку планується продати частку третій особі. Якщо вона виявиться завищеною — співвласники можуть оскаржити угоду через суд.
 4. Дочекатися відмов від співвласників або почекати 30-денний термін.
 5. Записатися на прийом до нотаріуса, взяти список документів.
  Зібрати необхідні документи (включаючи копії повідомлень або нотаріальних свідоцтв про вручення листів).
 6. Повторний візит до нотаріуса з документацією.
 7. Складання проекту договору купівлі-продажу частки в квартирі + акту прийому-передачі об’єкта. Нотаріус перевірить умови угоди, дієздатність її учасників, звірить дані з документів і оформить ДКП за всіма правилами. Продавцю і покупцю залишиться прочитати текст, уточнити ряд моментів або відразу проставити підписи. Далі, нотаріус проштампують договір і запевнить його своїм підписом.
 8. Потім нотаріус отримає правоутверждающіе документи і зареєстровані договору купівлі-продажу. Учасникам угоди залишиться прийти до нотаріуса і забрати готові виписки — в будь-який зручний для них час.

Повідомлення про виставлення частки в квартирі на продаж

Перш ніж виставляти частку на ринку нерухомості, продавець зобов’язаний дотримати «претензійний» порядок. Як ми вже з’ясували, це розсилка повідомлень про виставлення частки на продаж

Підсумком стане наступна реакція співвласників:

 • відмова від викупу — в письмовій формі у нотаріуса;
 • офіційну згоду — виключає продаж частки сторонній особі (не власнику). Оформлення згоди на покупку відбувається одним із співвласників;
 • відсутність відповіді — залишається почекати 30 днів з моменту отримання повідомлень іншими содольщікамі.

Перелік документів для продажу частки в квартирі

Продавець і покупець готують:

 • свої паспорти — оригінали та копії;
 • документи на частку в квартирі (наприклад, свідоцтво про право на спадщину — якщо майно дісталося після смерті колишнього власника);
 • свідоцтво або витяг про реєстрацію права на частку;
 • техпаспорт або план-експлікація житлового приміщення;
 • кадастрова виписка;
 • довідка про зареєстрованих в квартирі осіб;
 • довідка про відсутність боргів по квартплаті;
 • копії повідомлень інших співвласників;
 • квитанція про оплату держмита.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *